Úvod

Úvod

Milí čtenáři,

máme velkou radost, že Vám po mnoha měsících práce můžeme představit nový web naší knihovny:
http://kas.uzei.cz/
Na nových stránkách a jejich obsahu jsme z velké části pracovali sami. Momentálně jsou ještě v testovacím provozu a budeme je postupně dolaďovat. K tomu bychom však potřebovali Vaši zpětnou vazbu – nové stránky přece jenom mají sloužit hlavně Vám čtenářům. Dejte nám, prosím, vědět, jak se Vám stránky líbí, jestli můžeme něco vylepšit a tak dále.
Nejsnáze to uděláte pomocí online dotazníku, který vyplníte zde: https://www.survio.com/survey/d/Y8X4V3G5R8G8A7Z5B
Samozřejmě nám také můžete zaslat email s komentáři a nebo nám Váš názor sdělit v knihovně osobně.
Děkujeme Vám mockrát za Vaši pomoc a zpětnou vazbu. Doufáme, že se Vám nové stránky líbí stejně jako nám.

Vážení čtenáři,

od úterý 6. listopadu 2018 zahajujeme práce na rekonstrukci studovny Knihovny Antonína Švehly.

Náhradní provoz bude po uzavření studovny zajištěn v prostorách současné šatny. Podle postupu stavebních prací budou omezeny expedice knih ze skladů, v provozu bude jen nejnutnější vybavení (kopírka, uživatelská PC).

  • Časopisy z volného výběru jsou nyní umístěny ve skladu. V případě zájmu vám je vyhledáme na počkání.
  • Čtenářům s větším počtem objednaných knih doporučujeme navštívit badatelnu v depozitním skladu v Kojeticích.
  • Po dobu rekonstrukce bude k dispozici jen velmi omezený počet uživatelských počítačů. Proto je vhodné provést vyhledání a objednávku knih ještě před samotnou návštěvou knihovny.

Otevírací doba knihovny se nemění.
Veškeré služby na objednání a elektronické služby knihovny budou zajištěny v plném rozsahu.

Sledujte facebook a webové stránky naší knihovny, popřípadě se informujte osobně nebo telefonicky u našeho personálu.

Děkujeme za pochopení.

Více informací o rekonstrukci studovny

Vítejte na stránkách Knihovny Antonína Švehly

Zemědělství. Jedno slovo, pod kterým se skrývá tolik! Mimo jiné i knihovna. V té naší naleznete poznání, zábavu i poučení. U nás se snoubí přírodní vědy s technikou, sociální vědy a základní podmínky pro život, právo a životní prostředí, historie, tradice a moderní přístupy k péči o půdu, o krajinu, zdraví a výživu obyvatel. Nejde jen o knihy a horu časopisů, ale také o funkcionalistickou budovu, ve které tepe jako srdce technologie 21. století. To jsme my, zemědělská knihovna pro všechny. Pro všechny, kdo mají zájem a touhu poznávat, kdo vědí, jak se v knihovně chovat a také pro ty, kdo se nebojí zeptat. Prostě pro všechny slušné lidi!

V minulém roce jsme oslavili 90 let naší existence a ukázali světu, že vedle téměř 1,2 miliónu svazků od 16. století až do dnešního dne u nás najdete nejvýznamnější elektronické databáze z oblasti zemědělství, potravinářství a souvisejících oborů.

V letošním roce budeme pokračovat v prohlubování spolupráce s dalšími knihovnami, zejména nám blízkými knihovnami zemědělských vysokých škol a zemědělských výzkumných ústavů, abychom mohli nabízet ještě lepší služby a ještě přesnější a aktuálnější informace.

Jako knihovna Ministerstva zemědělství můžeme garantovat výběr z nejkvalitnější zemědělské literatury v České republice, ať již domácí nebo zahraniční, tištěné nebo elektronické. Pokud nenajdete to, co hledáte v našich katalozích, neváhejte se zeptat. Služba INFOPULT je zde pro vás a nabízí vám bezplatný přístup k informacím.

Celý náš tým se těší na vaši návštěvu ať osobní s knihou či v rámci našich kulturních a vzdělávacích akcí, nebo virtuální s požadavkem či dotazem. Jsme tady hlavně pro vás.